Biz kimiz?

Biz kimiz?

Biz kimiz, neden böyle bir fikirle yola çıktık ve ne amaçlıyoruz?

Bizler kısaca kitap okumaktan keyif alan ve olabildiğince çok kişinin bu keyfi yaşamasını arzu eden kitapseverleriz.

Neyi amaçlıyoruz?

Temelde bir kısmını kendi maddi imkânlarımızla satın aldığımız, bir kısmını da gönüllülerimiz sayesinde temin ettiğimiz kitapları şehrin farklı noktalarına bırakarak hiç tanımadığımız yeni arkadaşlarımıza geçici olarak hediye etmek istiyoruz.

Aklınızdaki soruyu biliyoruz.

gecicihediye

Şehrin farklı noktalarına bıraktığımız kitapların bir ismi var; “özgür kitap”. Bu kitapların asıl amaçları birden çok evi ve kitaplığı dolaşıp insanlara tek mesaj vermek: Okusan seversin.

 Özgür kitaplardan biriyle yolun kesişirse ne mutlu sana, artık bu ailenin bir parçası oldun. Ve bu ailenin daha da büyüyebilmesi için yapman gereken tek şey elindeki Özgür Kitabı okuduktan sonra şehrin herhangi bir noktasına bırakıp yeni bir okura ulaşmasını sağlamak, sadece bu kadar. Çünkü özgür kitaplar yaşlanana kadar herhangi bir kitaplığa ait olmak istemezler.

yuruyen kitap

Bir kitap nasıl yaşlanır peki?

Kitaplıktan kitaplığa, elden ele dolaştıkça bu dostlarımız maalesef yıpranabiliyorlar. Bu yüzden web sitemizde bir bölüm oluşturduk. Bu bölümde her kitabın bir sıra numarası var  aynı kitabı okuyan arkadaşlar  bu bölüme yorum yapabilir, aynı kitabı okuyan insanlar ile tanışabilirler. Şayet yaşlanmış bir özgür kitapla yolun kesişirse kitaplığında dinlenmesi için onu sahiplenebilirsin. Sahiplenilen her özgür kitabın yerine yeni bir kitabı özgür bırakıp şehrin bir noktasına okursa sevecek biriyle buluşabilmesi için bıraktıktan sonra ona verdiğin sıra numarasını bizimle paylaşman ise son temennimiz.

Ne dersin, Orhan Pamuk’un “Bir gün kitap okudum ve bütün hayatım değişti.” cümlesindeki hayatlardan birinin senin ve senin sayende başkalarının hayatları olmasını istemez misin?

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading Facebook Comments ...
victorhugo.jpg

Kitaplar soğuk ama, güvenilir dostlardır.

Victor Hugo
Peyami-Safa.jpg

Aynı kitabı birkaç defa okumak, ayrı ayrı birkaç kitap okumaktan daha faydalıdır.

Peyami Safa
Horace-Mann.jpg

Mümkün olsaydı, her karış toprağa, buğday eker gibi kitap ekerdim.

Horace Mann
Phone:537 795 17 24
19 MAYIS MAHALLESİ SÜMER SOKAK SÜMKO SİTESİ
M1/B BLOK KAT : 3 DAİRE:13 KOZYATAĞI/KADIKÖY - İSTANBUL
Style switcher RESET
Body styles
Color settings
Link color
Menu color
User color
Background pattern
Background image