Kitapları Özgür Bırakmanın Bir Başka Hali…

Kitapları Özgür Bırakmanın Bir Başka Hali…

EDİTÖRDEN NAÇİZANE BİR ÖNERİ; KİTAPLARI ÖZGÜR BIRAKMANIN BİR BAŞKA HALİ…

Gönüllere kitap dokundurmanın ne kadar eşsiz bir his olduğunu; şüphesiz en çok Okusanseversin gönüllüleri bilir. Size; kitapları özgür bırakmanın, gönüllere bir kitap daha kondurmanın başka bir önerisinde bulunacağım.

Biz zaten, Okusanseversin gönüllüleri olarak sokaklara, parklara, vapurlara, gönlümüzden kopan bir kitabı özgür bırakıyoruz.

Bunun bir eşini önereceğim bugün, sizlere… Sokağa çıkarken çantamıza ya da yanımıza birkaç çocuk kitabı aldığımız takdirde onu sokakta mendil satan, simit satan, vb işler yapan miniklerimize hediye edebilir, gülümsemelerini sağlayabiliriz diye düşünüyorum. (aynı eylemi sokakta gördüğümüz herhangi bir çocuğa da yapabiliriz. Minikler bizim yarınlarımız!)

Tabii, kitabı her uzattığınız miniğin size aynı şekilde yaklaşması beklenemez. Kitabı kabul etmeyen, ‘Ne yapacağım ben bununla?’ bakışı atan minikler olabilir. Lakin çok sevinen bir çift göz ile karşılaşıp, kitabı kucaklayan bir yürek bulunca bu öneriyi aşk ile tekrar edeceğinize eminim.

O miniğe uzattığınız ‘iki kapak arasındaki dünya’nın kocaman bir kütüphanenin ilk kitabı olduğunu düşünsenize! Çok birşey değil, tatlı bir çocuk kitabını yanınızda gezdirip gördüğünüz ilk çocuğa uzatmayı deneyin! Hatta deneyimlerinizi bizlerle paylaşın, e mi? Fakat bunu yapar iken yine nadide kitaplarınızı özgür bırakmayı ihmal etmeyin. Ne kadar çok gönüle kitap kondurur isek, o kadar yüceleceğiz!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading Facebook Comments ...
victorhugo.jpg

Kitaplar soğuk ama, güvenilir dostlardır.

Victor Hugo
Peyami-Safa.jpg

Aynı kitabı birkaç defa okumak, ayrı ayrı birkaç kitap okumaktan daha faydalıdır.

Peyami Safa
Horace-Mann.jpg

Mümkün olsaydı, her karış toprağa, buğday eker gibi kitap ekerdim.

Horace Mann
Phone:537 795 17 24
19 MAYIS MAHALLESİ SÜMER SOKAK SÜMKO SİTESİ
M1/B BLOK KAT : 3 DAİRE:13 KOZYATAĞI/KADIKÖY - İSTANBUL
Style switcher RESET
Body styles
Color settings
Link color
Menu color
User color
Background pattern
Background image